Македонска вицотека

Во овој форум можете вашите омилени вицови да ги споделите со сите!!!


You are not connected. Please login or register

мк-вицови за плавуши

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 мк-вицови за плавуши on Сре Мар 24, 2010 8:50 pm

Како нашла плавуша пари за видео?
-Го продала телевизорот. Razz

Преглед на профилот на членот http://mk-vicovi.com

2 Re: мк-вицови за плавуши on Чет Мар 25, 2010 11:36 am

Зошто плавуша носи пиштол во сумермаркет?
-Бидејки на вратата пишува акција.

Преглед на профилот на членот http://mk-vicovi.com

3 Re: мк-вицови за плавуши on Чет Мар 25, 2010 11:42 am

Зошто плавуша во када оди?
-Бидејки на шампонот пишува wash&go.

Преглед на профилот на членот

4 Re: мк-вицови за плавуши on Чет Мар 25, 2010 10:43 pm

Полицаец сопира плавуша и вели:
- Дајте ми го вашето име и презиме, молам.
Плавушата нервозно одговара:
- Ти луд ли си? Ако ти ги дадам тебе, јас како ќе се викам. Laughing Razz Laughing Razz

Преглед на профилот на членот http://mk-vicovi.com

5 Re: мк-вицови за плавуши on Пон Мар 29, 2010 11:36 am

Седат две плавуши на балконот.
-Едната плавуша ја прашува на другата:Што мислиш што е поблизу месечината или Лондон?
-Ти луда ли си?-Месечината ја гледаш ли,а?

Преглед на профилот на членот http://mk-vicovi.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот